Nieruchomości Purda
Legenda: - polecana - nowa - wyróżniona - z linią brzegową - na szlaku wielkich jezior mazurskich
Oferty w innych gminach:


Pozostałe zdjęcia:


Typ obiektu: siedlisko
Liczba pokoi: 5
Powierzchnia całkowita: 180 m2
Miasto: Purda
Cena: 1 250 000 PLN
Status:

Informacje dodatkowe:

Dzielnica: Kaborno
Liczba pokoi: 5
Liczba kondygnacji: 2
Rok budowy: 1910
Ogrzewanie: kominkowe i elektryczne
Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna
Data przyjęcia: 2012-07-03
Stan prawny: współwłasność
Stan techniczny: bardzo dobry
Powierzchnia użytkowa: 180
Powierzchnia działki: 33400
Media: prąd, szambo, studnia
Dojazd: dobry

Opis:
SIEDLISKO ze stuletnim domem oraz dwoma budynkami gospodarczymi położone w otulinie pięknego lasu i okolicy jeziora.
Nieruchomość o powierzchni 3,34 ha zlokalizowana jest na pięknym terenie Warmii i Mazur, w powiecie olsztyńskim, gmina Purda, miejscowość Kaborno, 15 min od Olsztyna.
Dojazd drogą asfaltową, następnie 3km utwardzoną drogą polną. Do siedliska wjazd poprzez alejkę zasadzoną pięknymi drzewami i kwiatami.
Po wjeździe na posesję witają nas KLASYCZNE ZABUDOWANIA stylizowane na folwark z centralnie posadowionym budynkiem mieszkalnym oraz bocznymi budynkami gospodarczymi.
TYPOWY UKŁAD ZABUDOWY siedliskowej terenu Warmii i Mazur. Naturalną granicę stanowią od strony zachodniej pas młodych sosen, od wschodniej las. Od północnej jezioro, od południowej las (w jej dolnej części znajdują się ruiny niegdysiejszego siedliska, również do zabudowy!).
Teren wokół zabudowań czysty, zadbany. Pielęgnacja przez ogrodnika. Korzystanie z jeziora na zasadach uprzejmości sąsiedzkiej.
Zagospodarowanie poprowadzone przez architekta krajobrazu. Siedlisko o typowych elementach dawnego budownictwa we współczesnej aranżacji architektonicznej z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Bez wątpienia daje niepowtarzalne rozwiązania, mogące zaspokoić gusta każdego.
Dom i otoczenie nabiera niepowtarzalnego ducha i dodaje charakteru całej nieruchomości. Dom o powierzchni ok 180m2 po kapitalnym remoncie.
Dwupoziomowy. STULETNIA TRADYCJA BUDYNKU (cegła pełna) została zachowana poprzez wzmocnienie fundamentów, położenie nowej instalacji, drewnianych podłóg, okien, więźby, stropów, dachówka oryginalna/ocieplona. Nowa instalacja elektryczna, sanitarna. Odnowione ściany, sufity. Wnętrze domu przypomina dworkową rezydencję, nadaje całości rodzinną atmosferę. PRZESTRZEŃ I KOMFORT. Dom posadowiony na podwyższeniu z wejściem przez rekreacyjny ganek. Na pierwszym poziomie (98m2) znajduje się przestronna łazienka (ok. 9,5m2) wykończona nowoczesną glazurą i terakotą. W niej prysznic, umywalka, toaleta. Sanitariat mogący pełnić funkcję stylowej toaletki. Dalej jasny, przestronny pokój dzienny z funkcjonalnym przeznaczeniem na salon wypoczynkowy, kuchnię, jadalnię. Pokój z ceglanym kominkiem.
Niebywałe MIEJSCE RODZINNEGO WYPOCZYNKU i zabaw. Na podłodze deski sosnowe. Klasyczne meble drewniane. Zabudowa kuchnia. Liczne okna znakomicie doświetlają przestrzeń, a grube mury zapewniają skuteczną izolację w lecie i ziemie. Naturalna cyrkulacja powietrza gwarantuje optymalne warunki utrzymania. Na drugi poziom (ok 80m2) prowadzą drewniane schody z balustradą. Tam hall (ok. 25m2), cztery sypialnie (ok. 17m2, 15m2, 12,m2, 8m2). Każda z oknem i niepowtarzalnym widokiem na poszczególne strony siedliska. Komfort i wygoda.
DWA BUDYNKI GOSPODARCZE (ok. 85m2 i 60m2 po obrysie zewnętrznym) z białej cegły również odrestaurowane (położona skuteczna izolacja, otynkowane, uzupełnione okna, dach, stropy) obecnie pełnią funkcję garażu oraz pomieszczenia na narzędzie. Za jednym z nich znajduje się urocze oczko wodne z drewnianym mostkiem - niebywała atrakcja wieczornych spacerów i rozmów pod gołym niebem). Oczko od strony południowej (widoczne z okien domu, z sypialni). Siedlisko z niespotykaną tożsamością.
STYLOWO ZAGOSPODAROWANE I URZĄDZONE.  Pełna własność, bez obciążeń.


Cena jest do negocjacji- przedstaw swą ofertę, a my zapytamy sprzedającego.
Zapraszamy do oglądania. Miejsce, w którym warto żyć.
Więcej informacji nt nieruchomości udziela Krzysztof Ludwiniak tel. 516 065 144
Przedstawiony opis nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Pośrednik odpowiedzialny zawodowo: Anna Kurczycka nr licencji 5571

Kontakt

INTRA NIERUCHOMOŚCI